České matrace podporují přírodu

Přírodní matrace podporují přírodu

Spustili jsme několik projektů zaměřených na podporu ekologie. V tomto příspěvku se dozvíte, jak jsme se rozhodli prostřednictvím přírodních matrací podpořit přírodu.

1. VÝSADBA STROMKŮ

Název projektu je dostatečně výstižný a nebylo by potřeba jej dále vysvětlovat. Chceme vás však seznámit s naším myšlením a hlubším významem projektu "Přírodní matrace podporují přírodu".

Na začátku projektu bylo potřeba promyslet, jakou formou bude celý projekt fungovat a jaký bude celý jeho koncept, aby byl zamýšlený efekt co největší. Proto jsme nejprve promysleli několik základních hledisek, na kterých jsme se ve firmě shodli.

a) KOLIK STROMKŮ VYSADÍME ?

Projekt jsme od počátku plánovali jako dlouhodobý. Proto jsme se jednomyslně shodli na tom, že za každou vyrobenou přírodní matraci zadotujeme výsadbu jednoho většího stromku, tedy stromku již zapěstovaného a nikoliv jenom sazeničky.

b) KDE BUDEME STROMKY VYSAZOVAT ?

Během brainstormingu, při kterém padaly různé návrhy od financování výsadeb podél komunikací až po podporu obnovy kůrovcem devastovaných lesů, zářil jeden nápad jako diamant mezi hrudkami uhlí. "Stromky bychom měli vysazovat tak, aby byl samotný akt přínosem. Například je věnovat školám, aby mladí lidé získávali povědomí o podpoře přírody". A bylo rozhodnuto! Školy a školky byl super nápad, kterému jsme všichni okamžitě podlehli. Každá školka nebo škola, která projeví zájem dostane jeden stromek.

c) JAK BUDEME VYBÍRAT ŠKOLY A ŠKOLKY, KTERÝM STROMKY VĚNUJEME?

Tato otázka se z prvu zdála být velice komplikovanou, naštěstí jsme se dohodli, že iniciativu přenecháme samotným školským institucím. Shodli jsme se tedy, že jednoduše oslovíme plošně všechny školy a školky nejprve v Královehradeckém kraji a pokud bude zájem, tak oslovíme další kraje.

d) JAKÉ STROMKY BUDEME FINANCOVAT?

V této otázce jsme museli oslovit experta. Bylo nám doporučeno, abychom podpořili výsadbu listnatých stromů, především pak dřeviny domácí, kterým se zde bude dařit a které nejvíce ovlivní regionální ekologii. Proto jsme se rozhodli, že během průběhu celého projektu budeme konzultovat jednotlivé dřeviny s expertem, než je zakoupíme.

A projekt byl na světě.

Těšíme se, jak bude celý projekt probíhat a až se za nějaký čas ohlédneme zpět, tak kolik vysazených stromů po nás zůstane jako poděkování naší nádherné planetě.