Přírodní svrchní podložka CROCCO Horse

Přírodní svrchní podložka vyrobena z bavlněné látky, oděvní usně s výplní z koňských žíní. Koňské žíně zajišťují výborné termoregulační vlastnosti, změkčují a výborně odvádí vlhkost od těla během spánku. Pro lidi citlivější na prostředí jsou žíně přínosem, neboť údajně odklání vlivy patogenních zón.

Přednosti podložky: zvýšená termoregulace, vysoká měkkost, vysoký odvod vlhkosti, přírodní materiály, zdravá, česká, ručně vyráběná

Technické parametry:

Jádrokoňské žíně
Obal100% bavlna
Živočišný chlupANO - koňské žíně (Mongolsko)
Hyg. zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška10 cm
Rozměryna přání zákazníka
Materiálybavlna, kůže, vlněné rouno
Cena (s DPH)od 16.900 Kč (za rozměr 70x200cm)

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele přírodní matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

Bavlněná sypkovina je pomocný materiál, který je uvnitř svrchních podložek plněných živočišnými chlupy z důvodu zabránění vylézání chlupů z podložky ven.

Koňská žíně zajišťuje v matraci výborné termoregulační vlastnosti, tedy v létě příjemně chladí a udržuje teplotu lidského těla a v zimě příjemně hřeje. Koňské žíně také zajišťují cirkulaci tělesné vlhkosti do matrace a z matrace. Specialisté na alternativní medicínu dokonce tvrdí, že koňské žíně odklánějí geopatogenní zóny. Pokud uvažujete o matraci z koňských žíní, doporučujeme napsat si k nám o vzorek, abyste zjistili, zda na žíně nejste alergičtí. [více o koňských žíních]

JAK PŘÍRODNÍ SVRCHNÍ PODLOŽKA ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno od nás dostala tato přírodní svrchní podložka podle bájného vojvody Kroka, otce sester Libuše, Kazi a Tety. Zmiňuje jej několik historických pramenů, které se v jeho popisu různí. Nejstarším z pramenů je Kosmova kronika, v níž Kosmas uvádí následující řádky:

"Mezi nimi povstal muž, jménem Krok; podle jeho jména je znám hrad, již stromovím zarostlý, v lese u vsi Zbečna. Byl to muž za svého věku naprosto dokonalý, bohatý statky pozemskými a v svých úsudcích rozvážný a důmyslný. K němu se sbíhali, jako včely k úlům, lidé nejen z vlastního jeho rodu, nýbrž i z celé země všichni, aby je rozsuzoval. Tento znamenitý muž neměl mužské potomky, zplodil však tři dcery, jimž příroda udělila nemenší poklady moudrosti, nežli jaké dává mužům."

[Kosmova kronika]