Přírodní svrchní podložka CROCCO Klasik

Tato měkká svrchní podložka je tvořena pouze bavlněnou výplní a kvalitním obalem ze 100% bavlny. Bavlna zajišťuje v podložce dobré termoregulační vlastnosti a poskytuje dokonalou cirkulaci vzduchu během spánku, zároveň optimálně odvádí vlhkost od těla během spánku.

Přednosti podložky: standardní termoregulace, vysoká měkkost, přírodní materiály, zdravá, česká

Technické parametry:

Jádrobavlněné rouno
Obal100% bavlna
Živočišný chlupnení
Organická biobavlnanení - na přání lze použít bio bavlněná výplň
Hyg. zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška10 cm
Rozměryna přání zákazníka
Materiálybavlna, kůže
Cena (s DPH)od 11.800 Kč (za rozměr 70x200cm)

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro lidi s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele přírodní matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

JAK PŘÍRODNÍ SVRCHNÍ PODLOŽKA ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno od nás dostala tato přírodní svrchní podložka podle bájného vojvody Kroka, otce sester Libuše, Kazi a Tety. Zmiňuje jej několik historických pramenů, které se v jeho popisu různí. Nejstarším z pramenů je Kosmova kronika, v níž Kosmas uvádí následující řádky:

"Mezi nimi povstal muž, jménem Krok; podle jeho jména je znám hrad, již stromovím zarostlý, v lese u vsi Zbečna. Byl to muž za svého věku naprosto dokonalý, bohatý statky pozemskými a v svých úsudcích rozvážný a důmyslný. K němu se sbíhali, jako včely k úlům, lidé nejen z vlastního jeho rodu, nýbrž i z celé země všichni, aby je rozsuzoval. Tento znamenitý muž neměl mužské potomky, zplodil však tři dcery, jimž příroda udělila nemenší poklady moudrosti, nežli jaké dává mužům."

[Kosmova kronika]