Přírodní svrchní podložka CROCCO Wool

Přírodní svrchní podložka vyrobena z bavlněné látky, oděvní usně s výplní z ovčí vlny. Ovčí vlna ve svrchní podložce zajišťuje výborné termoregulační vlastnosti, změkčuje a výborně odvádí vlhkost od těla během spánku. Pro někoho může být svrchní podložka nepříjemná z důvodu typické vůně lanolinu obsaženého ve vlně.

Přednosti podložky: standardní termoregulace, vysoká měkkost, přírodní materiály, zdravá, česká

Technické parametry:

Jádroovčí vlna
Obal100% bavlna
Živočišný chlupANO - ovčí vlna
Hyg. zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška10 cm
Rozměryna přání zákazníka
Materiálybavlna, kůže, vlněné rouno
Cena (s DPH)od 14.600 Kč (za rozměr 70x200cm)

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele přírodní matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

Ovčí vlna je přírodním dutým vláknem, které výborně odvádí vlhkost, a také zajišťuje ve svrchní podložce výborné termoregulační vlastnosti. Tedy zajišťuje, že se matrace velmi rychle ohřeje na teplotu těla uživatele a tuto teplotu dlouho drží. Přebytečné teplo dokáže vlna odvést od těla do podložky. [více o ovčí vlně]

JAK PŘÍRODNÍ SVRCHNÍ PODLOŽKA ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno od nás dostala tato přírodní svrchní podložka podle bájného vojvody Kroka, otce sester Libuše, Kazi a Tety. Zmiňuje jej několik historických pramenů, které se v jeho popisu různí. Nejstarším z pramenů je Kosmova kronika, v níž Kosmas uvádí následující řádky:

"Mezi nimi povstal muž, jménem Krok; podle jeho jména je znám hrad, již stromovím zarostlý, v lese u vsi Zbečna. Byl to muž za svého věku naprosto dokonalý, bohatý statky pozemskými a v svých úsudcích rozvážný a důmyslný. K němu se sbíhali, jako včely k úlům, lidé nejen z vlastního jeho rodu, nýbrž i z celé země všichni, aby je rozsuzoval. Tento znamenitý muž neměl mužské potomky, zplodil však tři dcery, jimž příroda udělila nemenší poklady moudrosti, nežli jaké dává mužům."

[Kosmova kronika]