Jakou tuhost přírodní matrace

Jakou tuhost přírodní matrace

Jak se deformuje páteř při nesprávném a správném výběru tuhosti přírodní matrace. Při výběru správné tuhosti přírodní matrace není dobré spoléhat se pouze na pocity, ale dát na rady odborníka.

Nikdy si nevybírejte dle pocitu. Nechte si při výběru matrace poradit od profesionála, který vám vysvětlí na co si dát pozor, co vše vzít v potaz při výběru matrace a co od matrace očekávat. Tuhost matrace je obecně přímo spjata s její nosností. Pokud si tedy budete pořizovat matraci, je třeba vzít v úvahu především tři základní věci:

- váš věk

- vaši tělesnou hmotnost

- váš zdravotní stav

Nosnost přírodní matrace totiž přímo ovlivňuje míru propadu těla do matrace. Příliš měkká přírodní matrace pro člověka s vyšší hmotností bude znamenat, že se do matrace více zaboří a tím bude nadměrně namáhat svou páteř nepřirozeným prohnutím. Naopak pro člověka s nižší hmotností bude příliš tuhá přírodní matrace znamenat, že se téměř vůbec do matrace nezaboří, a tím bude svou páteř namáhat opačným směrem v nepřirozené poloze. Proto je velice důležité, aby míra zaboření byla optimální k tělesné hmotnosti uživatele a byla dobře zvolena tuhost pořizované přírodní matrace.

Přírodní matrace je dobrá investice do zdravého spánku pro lidi s alergiemi, nadváhou a pro ty, které zdravé spaní, záda bez bolestí, návrat k přírodním materiálům a boj proti stresu dnešní přetechnizované doby nejsou jenom prázdná hesla a klišé.

Spánek zabere člověku kolem třetiny života. Je nedílnou, nutně relaxační a povinně regenerační součástí nás samých. Myslete na to při výběru kvalitní přírodní matrace.

A. Pokud je přírodní matrace příliš měkká

Měkká přírodní matrace je pro mnoho lidí velice příjemná a připadá jím také velmi pohodlná. Při správném výběru přírodní matrace je však nutno hledět nejen na momentální pocit, ale také na dlouhodobý efekt, který se projeví po pár týdnech až měsících. Zpočátku se tedy na měkké přírodní matraci můžete cítit dobře, avšak při dlouhodobém užívání měkké přírodní matrace může vlivem nedostatečné podpory dolní části zad (kde je vaše tělesná hmotnost koncentrovaná) dojít ke vzniku bolesti a ztuhlosti.

Deformace páteře na příliš měkké přírodní matraci

B. Pokud je přírodní matrace příliš tuhá

Příliš tvrdá přírodní matrace poskytuje nerovnoměrnou oporu tělu, kdy při ležení vznikají jednotlivé oblasti s vysokým tlakem. Páteř je nadměrně zatěžována prohýbáním, kdy se tělo nedostatečně zaboří do přírodní matrace a přirozené prohnutí páteře se zvyšuje. Během noci vás spánek na příliš tvrdé přírodní matraci nutí otáčet se a házet sebou. Tělo je tak v neustálem napětí a nedochází k uvolnění a odpočinku.

Deformace páteře na příliš tuhé přírodní matraci

Tvrdá přírodní matrace - deformace páteře - na bokuTvrdá přírodní matrace - deformace páteře - na zádechTvrdá přírodní matrace - deformace páteře - na břiše

C. Pokud je přírodní matrace ideálně tuhá

Pokud je přírodní matrace ideálně tuhá, tedy její tuhost odpovídá vašim tělesným protporcím, nabízí odpovídající oporu vašemu tělu a rovnoměrné rozložení hmotnosti. Podle váhy jednotlivých částí těla se přírodní matrace přizpůsobí tělu a tím umožňuje vaší páteři přirozené vyrovnání v plně uvolněné poloze. Pokud spíte právě na ideálně tuhé přírodní matraci, tak máte garanci toho, že vaše tělo bude po celou noc přirozeně relaxovat, nebude se nacházet ve vypjatých polohách a ráno budete vstávat velmi svěží a odpočatí. Proto věnujte pozornost odborníkovi, který vám doporučuje správnou tuhost matrace.

Ideální postavení páteře na ideálně tuhé přírodní matraci

Ideálně tuhá přírodní matrace - deformace páteře - na bokuIdeálně tuhá přírodní matrace - deformace páteře - na zádechIdeálně tuhá přírodní matrace - deformace páteře - na břiše

Obrázky pro naší společnost nakreslila umělkyně a grafická kouzelnice Nikol Doušová (https://nika-design8.webnode.cz/)