O nás

České ručně šité přírodní matrace z podkrkonoší

České, ručně šité přírodní matrace z Podkrkonoší, které vám zajistí kvalitní a zdravý spánek bez chemických látek ve vašem lůžku. Přírodní matrace od naší společnosti vám umožní spát v náruči přírody.

Jsme jediná řemeslná dílna v České republice, která šije přírodní matrace z prvotřídních přírodních materiálů té nejvyšší kvality ručně, pomocí tradičních řemeslných postupů.

Hlavním cílem společnosti České Matrace s.r.o. je výroba přírodních produktů z kvalitních materiálů s portfoliem zaměřeným především na přírodní matrace, futony, přírodní ochranné podložky (toppery), přírodní svrchní podložky (čabraky) a další doplňky, kterými jsou například přírodní meditační podložky, doplňky pro těhotné ženy, kožešinové přehozy (plédy) a další produkty na přání našich zákazníků.

V roce 2022 byla společnost vzhledem k rostoucím cenám a stále se zhoršujícím podmínkám spolupracujících výrobců nucena rozšířit výrobu o celé spektrum ložních doplňků. V nabídce tak najdete:

- špičkové péřové přikrývky a polštáře z nejkvalitnějšího husího peří o různých poměrech

- vlněné přikrývky a polštáře z kvalitní české ovčí vlny

- vlněné ložní doplňky ze špičkové velbloudí vlny

- prostěradla jersey ve stále se rozšiřující paletě barev

Kde nás najdete

Našim srdcím je blízké okolí Krkonoš. Naši řemeslnou dílnu i předváděcí místnost najdete ve městě Nová Paka (50901). Najdete nás velmi snadno, neboť se nacházíme na hlavní trase do Krkonoš, hned u hlavní silnice č.16.

Jaké používáme materiály

V našich poduktech nenaleznete žádné materiály nasycené chemickými látkami nebo vyráběné z recyklovaných PET lahví. Na dodavatele všech materiálů klademe obrovský důraz a dbáme na to, aby materiály byly co nejčistší. Proto v našem sortimentu naleznete mnoho materiálů v kvalitách Bio nebo Bio Organic.

Firemní politika nám zakazuje nakupovat klíčové materiály od překupníků. Nechceme totiž jednak podporovat ekonomické subjekty živící se na práci jiných bez jakékoliv přidané hodnoty, a také nechceme riskovat, že nám budou dodány jiné materiály se stejnými certifikáty, což se nám zde v Čechách dříve běžně stávalo.

Materiály v našich produktech mají svůj osobitý příběh, který se začíná psát ve vzdálených koutech naší planety. Odtud se dostávají přírodní materiály přes zpracovatelské evropské společnosti až do naší ruční řemeslné dílny, kde k nim přidáváme naše umění a zručnost a vytváříme tak pro vás výrobky skutečné materiální hodnoty.

Proč si pořídit přírodní matrace od nás

Zamysleli jsme se a pokusili jsme se vybrat několik zajímavých bodů a hodnot, které tvoří hlavní pilíře naší ruční práce. Netrvalo dlouho a vznikl seznam identifikující body, které považujeme za naše stěžejní a důležité jak v naší výrobě, tak v naší firemní filozofii.

Seznam důvodů proč si pořídit přírodní matrace od firmy České Matrace s.r.o.

Cena/výkon

Naše přírodní matrace i další přírodní produkty, které vyrábíme, patří k produktům vysoké kvality ale také vyšší cenové hladiny, jsou však odrazem našeho řemeslného umění a nesou v sobě hodnotu skutečné práce a kvality. Cenu výsledných přírodních matrací a dalších produktů určují kvalitní přírodní materiály, náročnost ruční výroby, která minimálně zatěžuje přírodu, a také bezodpadový provoz.

Naše přírodní matrace nelze považovat za spotřební zboží, ale za osobní zdravotní pomůcku. Přírodní matrace z naší produkce jsou tak určeny pro všechny zájemce, kteří myslí na své zdraví a na přírodu.

Navíc s životností až 20 let vás přírodní matrace z naší ruční výroby vyjdou na necelých 5 Kč na den. Takovou cenu se určitě vyplatí investovat do zdravého spánku bez chemie pro sebe a svou rodinu.

Protože máme rádi přírodu, spustili jsme také výrobu přírodních pelíšků pro vaše mazlíčky. I oni si přeci zaslouží odpočívat zdravě.

Co všechno vlastně vyrábíme ?

Jsme ruční řemeslná zakázková výroba a v našem kolektivu jsou mistři řemesla s mnohaletými zkušenostmi a znalostmi. Proto jsme chopni vyrobit takřka cokoliv v čem nás nelimituje technologie a fyzika :-). Jsme schopni vyrobit všechny naše produkty v různých velikostech a složeních.

Do našeho základního sortimentu patří: přírodní matrace, přírodní toppery, svrchní podložky (čabraky), přírodní ložní doplňky (péřové, vlněné, bavlněné, kaučukové), přírodní meditační podložky, doplňky pro těhotné ženy a miminka (opěrky, podložky, "žížaly"), kožešinové plédy, prostěradla, podsedáky, futony, ložní doplňky z husího peří (přikrývky a polštáře), ložní doplňky z ovčí vlny (přikrývky a polštáře) a další.

Jako doplňkový sortiment také vyrábíme postele, kterým se věnujeme pouze okrajově. Vyrábíme však postele kovové a postele z dřevěných masivů dle zadání zákazníka. Některé naše produkty z řad postelí si můžete prohlédnout v sekci "POSTELE".

Víte jak si správně vybrat přírodní matraci z naší nabídky?

Spousta potenciálních zákazníků si myslí, že výběr matrace je otázkou několika návštěv showroomů, kde se nechají nalákat načančanými postelemi, vyladěnými interiéry a velice výmluvnou obsluhou. Poté si poleží několik úžasných chvil v objetí voňavých peřin a přesně vědí co chtějí. To je bohužel největší sebeklam, se kterým se můžeme v našem oboru setkat. Výběr matrace je velice složitý proces, který vyžaduje pozornost a obezřetnost. Jak vybrat matraci správně a bez obav a další zajímavosti spojené s touto problematikou, si můžete přečíst v našem článku.

Přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat matraci správně a bez obav.

Při zakoupení matrace u naší společnosti nabízíme možnost dodatečné úpravy tuhosti, a to do 30-ti dnů od převzetí hotové matrace. Nebojte se tedy, že si zakoupíte produkt, který vám nebude vyhovovat.