Není přírodní matrace, jako přírodní matrace

Není přírodní matrace jako přírodní matrace

Zajímá vás, jak je to s těmi přírodními matracemi? Přečtěte si náš článek, kde poukazujeme na některé praktiky českých obchodníků.

Poslední dobou se na internetu čím dál častěji setkávám s prodejci, kteří nabízí přírodní matrace.

Když se ale o takovou nabídku zajímám podrobněji, zjišťuji, že se vlastně vůbec nejedná o přírodní matrace, ale o marketingový trik, kdy je v produktu třeba pouze jediná přírodní složka a zbytek je zcela syntetický.

Můžete tak narazit například na „Přírodní matrace s koňskou žíní“, která je vlastně celá ze syntetické pěny a k ní je přidána koňská žíně.

Taková matrace je zcela absurdním výplodem nějakého experimentátora. Koňská žíně se dává do matrací pro její výborné termoregulační vlastnosti a schopnost odvádět vlhkost od lidského těla během spánku. Nojo jenže kam ji asi tak odvede? Když na jedné straně leží člověk a na druhé straně je neprodyšná syntetická pěna? Výsledkem bude zaručeně zapaření v lepším případě koňských žíní v horším případě člověka spícího na matraci.

Jindy se setkávám například s „Matrace z přírodního kaučuku“. Když se ale podívám blíže, tak zjistím, že kaučuk v matraci je 30%ní. To znamená, že je tvořen z 30% přírodní složkou a ze 70% syntetickou složkou. Takže to není ani tak matrace z přírodního kaučuku, ale matrace syntetická s příměsí přírodního kaučuku, ale záleží, jak se to na letáčku podá ????.

Bohužel to je ta „úžasná“ česká výřečnost. Jako lidi jsme si už zvykli koukat na etiketu u potravin, abychom věděli, co jíme, ale ještě nám nepřijde běžné, koukat také na etiketu u toho, na čem spíme, nebo do čeho se oblékáme.

U nás matrace vyrábíme z prvotřídních materiálů a pravidelně kontrolujeme jejich kvalitu přímo u výrobců. Abychom zaručili kvalitu, tak nikdy nekupujeme materiály do našich přírodních matrací od překupníků, kteří mají často velmi zlé úmysly pouze za účelem zisku.

V našich matracích tak můžete najít prvotřídní přírodní kaučuk z Belgie, koňské žíně z dalekého Mongolska, které jsou přichyceny na přírodní jutovině a díky tamní drsné přírodě mají skvělé vlastnosti pro lidské pohodlí, kokosové vlákno s přírodním kaučukem, které v matraci zajišťuje výborné ortopedické vlastnosti nebo kvalitní bavlněné rouno či vlněné rouno. V matracích s vyšší nosností potom můžete nalézt kvalitní taštičkové pružiny.

Vysokou hodnotu má potom ruční práce, kdy se jedna přírodní matrace šije až 40 hodin.

Při výběru matrací vždy věřte svému čichu. Přírodní materiály vždy příjemně voní oproti těm syntetickým, které často zapáchají chemií.

Více o materiálech, které dáváme do každé námi vyrobené přírodní matrace, se můžete dočíst v našich článcích zde:

https://www.ceske-prirodni-matrace.cz/materialy-pro-prirodni-matrace/