Proč přírodní matrace stojí tolik

Proč české přírodní matrace stojí to, co stojí

Překvapila vás cena za naše přírodní matrace? Připravili jsme pro vás krátký článek o tom, proč naše přírodní matrace stojí právě tolik peněz, kolik stojí.

Stále se na sociálních sítích i v emailové komunikaci potýkám se situací, kdy jsou ceny za naše přírodní matrace označovány jako astronomické, nesmyslné a někdy i prasácké.

Rozhodl jsem se proto napsat tento krátký článek, abych seznámit případné pisatele s ekonomickým pohledem na výrobu našich přírodních matrací.

Jak mi analýza ukázala, vždy proti naši práci a cenám vystupují lidé, kteří naši práci neznají a nejsou našimi zákazníky. Proto považuji za důležité vysvětlit, co vše se skrývá za naší řemeslnou prací.

Celá filozofie naší společnosti je postavená na přístupu, kdy vyrábíme matrace z prvotřídních přírodních materiálů pomocí tradičních řemeslných postupů. Vyrábíme tedy něco výjimečného a zdravého co má skutečnou materiální i duševní hodnotu.

Co jsou to prvotřídní přírodní materiály

Prvotřídní přírodní materiály můžeme definovat jako materiály vyráběné z přírodních (nikoli syntetických) vstupů, které mají ve výsledné podobě nulový obsah syntetických látek.

Právě takové materiály obsahují naše přírodní matrace. Navíc se snažíme vybírat takové dodavatele, kteří jsou schopni prokázat původ vstupních surovin. Nově se snažíme získávat takové dodavatele, kteří mohou zaručit FairTrade přístup u surovin získávaných zemědělsky.

Věděli jste, že například přírodního kaučuku existuje na trhu více než 200 druhů, které se liší obsahem přírodní složky a druhem činidel požitých při výrobě?

Co jsou to tradiční řemeslné postupy

Za tradiční je obecně považováno něco, co se dělá více než 20 let. Pokud tedy nějaký výrobce tvrdí, že je tradičním výrobcem matrací a v obchodním rejstříku stojí, že firma byla založena v roce 2012, pak je patrně „něco shnilého ve státě dánském“. My se tímto však nechlubíme. Jsme firma „mladá“ i když zkušeností z oboru mají naši pracovníci na rozdávání.

Za tradiční řemeslné postupy tedy považujeme především ruční šití různými druhy stehů, které tvoří většinu naší řemeslné práce. Nemáme žádné strojní děličky, obšívány a prošíváky, se kterými se dnes dovedou chrlit matrace jak na běžícím páse. My matrace od počátku vyrábíme ručně, a to od přípravy použitých materiálů, přes šití jádra přírodní matrace, až po finální obšití přírodní matrace pohledovými stehy.

Co znamená „něco výjimečného a zdravého“

Díky přírodním materiálům použitým při výrobě každé naše české přírodní matrace jsou výsledné produkty přirozeně antimikrobiální (odpuzují roztoče a podobné organismy), což zajišťuje v matraci právě přírodní kaučuk a kokos, při jehož výrobě se přírodní kaučuk používá také. Naše přírodní matrace jsou také ortopedické, tedy díky přesnému složení jednotlivých vrstev přírodních materiálů dokáží perfektně rozložit váhu těla do celé matrace a optimálně tak uvolnit celý pohybový aparát (šlachy, klouby, vazy, svaly).

Výjimečností potom je, že podobné produkty v České republice nenajdete, jsme totiž jediní, kdo přírodní matrace v České republice šije kompletně ručně.

Zajímavosti naší firmy

 • Jedna standardní přírodní matrace v rozměru 100x200 cm se šije cca 35 hodin.
 • Naše výroba je bezodpadová, tedy všechny zbytky z výroby dále zpracováváme.
 • Od výroby po dodání jsme minimalizovali využití jakýchkoliv plastů (používáme opakovaně použitelné obaly)
 • Materiály kupujeme vždy přímo od výrobců, nikdy od překupníků. Pokud neexistují výrobci daného materiálu v tuzemsku, tak teprve potom hledáme v zahraničí, nikdy však nekupujeme materiály mimo EU.
 • Přírodní matrace doručujeme vždy osobně, nikdy nezasíláme přepravní službou, jen tak máme jistotu, že přírodní matrace dorazí v pořádku až do ložnice zákazníka.
 • Pokud máte zájem, pošleme vám fotografie z průběhu výroby vaší přírodní matrace, uvidíte tak, jak postupují práce a jak se blíží termín dodání.

Doporučení pro zájemce o přírodní matrace

 • Pokud hledáte to nejlevnější, tak nečekejte to nejkvalitnější. Ačkoliv existuje řada nekalých prodejců, kteří toto pravidlo porušují, stále platí, že za kvalitu se platí.
 • Pokud se vám naše produkty nelíbí, nebo vám přijdou drahé, tak to tak prostě berte. My také nepíšeme na vaše sociální účty hanlivé komentáře, protože nemáte matrace od nás, nebo že se neztotožňujeme s vašimi zkušenostmi sdílenými na internetu.
 • Naše matrace nejsou pro každého. Pokud si pořizujete přírodní matrace od nás, tak si je pořizujete na 20 let, proto je pro nás velmi důležité, abyste věděli, co si kupuje a že se nejedná o náklad ale o dobrou investici do vašeho zdraví.
 • Pokud chcete mít ve své ložnici opravdu mistrovský kus nábytku, který navíc funguje, potom jsme pro vás tou pravou volbou. A jestli uvažujete o koupi přírodní matrace u více dodavatelů, ověřte si, že se jedná o skutečného výrobce, a nikoliv o pouhého prodejce.
 • Chtějte vidět výrobu, z bezpečnostního hlediska to není problém a jednou návštěvou skutečně neodhalíte know-how společnosti. V dílně se tak můžete osobně přesvědčit, že se matrace opravdu vyrábí v České republice.