Ručně vyráběné přírodní matrace

Ručně vyráběné přírodní matrace

Přírodní matrace vyrábíme ručně a z přírodních materiálů. Kvalitní ruční výroba s minimálním zásahem strojů dodává našim přírodním matracím pravou řemeslnou a materiální hodnotu.

Matrace vyrábíme šetrně a dbáme na výběr materiálů, které nepoškozují životní prostředí. Zaměřujeme se na materiály, jejichž získávání je šetrné a z obnovitelných zdrojů. Technologii finálního zpracování přírodních materiálů do podoby přírodní matrace volíme tak, aby nezatěžovala životní prostředí. Všechny výrobky jsou díky ruční výrobě svými originály a můžete si být jisti, že máte doma v ložnici unikát, na jehož výrobu byly použity materiály ze vzdálených a exotických koutů světa.

Ruční práce

Věříme v náš způsob tvorby hodnot pomocí poctivé a fyzicky náročné práce s kvalitními materiály. Vynikáme ve zpracování čistě přírodních materiálů do podoby kvalitních přírodních matrací, které jednak neodpařují lepidla, která se používají běžně při výrobě pěnových matrací, a navíc dodávají vašemu tělu správnou ortopedickou oporu. Dokáží tedy dokonale uvolnit celý pohybový aparát a pomoci vašemu tělu k lepší regeneraci. Ráno tak budete vstávat odpočatí a spánek na našich matracích se pro vás stane zážitkem.

Ke každé zakázce a matraci přistupujeme osobně, neboť každý člověk je unikát, a tedy potřebuje stejně unikátní matraci. Matrace proto vyrábíme zpravidla na zakázku dle přesných potřeb zákazníka. Všechny produkty vyrobené u nás jsou svými originály, vyrobené s láskou a pokorou k přírodě, ručně a za použití technik, kterými se pracovalo již před desítkami let. Kromě toho, že jsou tyto používané techniky osvědčené a funkční, vzdáváme hold ruční práci a celému oboru matracářství/čalounictví.

Kvalitní materiály

Všechny přírodní materiály, které používáme při výrobě našich přírodních matrací, futonů a doplňků, odebíráme od předních evropských výrobců, které pravidelně prověřujeme. Máme zavedené vnitropodnikové postupy, které zabraňují pořízení materiálů od neověřených dodavatelů (překupníků), kteří by mohli kvalitní materiály v obchodním styku nahrazovat méně kvalitními produkty.

Materiály, které používáme mají svůj příběh. Proto se vždy zajímáme o jejich původ, technologii získávání a v neposlední řadě je pro nás velice důležité, aby byly tyto materiálové zdroje obnovitelné. Každý materiál, který používáme vybíráme s maximální pečlivostí tak, aby byl v konečné fázi praktický a přínosný pro zákazníka. Chceme, aby naše matrace byly praktické a funkční.

Šetrná výroba

Ačkoliv je to velice nákladné, udržujeme naši výrobu na technologické rovině, která je šetrná k přírodě. Aby byl tento přístup dlouhodobý a udržitelný, tak se zaměřujeme na několik klíčových bodů.

- Matrace šijeme ručně s minimálním zásahem strojního vybavení, které by zbytečně zatěžovalo životní prostředí.

- Používáme výhradně přírodní materiály bez nežádoucích chemických příměsí.

- Naše výroba produkuje minimální množství materiálového odpadu. Co nezpracujeme v matracích,využíváme v jiných produktech.

- Třídíme odpad nejenom z výroby, ale i odpad z ostatních provozních činností a elektroodpad, který u nás mohou likvidovat i zaměstnanci.

  • Ručně vyráběné přírodní matrace
  • Jak se šije přírodní matrace
  • Ruční výroba přírodních matrací
  • Přírodní matrace a prošívání knoflíků