Zdravý spánek nepodceňujte

Zdravý spánek nepodceňujte

Kvalitní přírodní matrace vám zaručí spolupráci s lidským tělem a pohodlnější spánek. Jsou vhodné i pro lidi s kožními onemocněními, astmatiky a alergiky.

Jak se dočtete na mnoha místech Internetu, tak člověk stráví spánkem 1/3 života. Tato informace je založena na teorii, že každý člověk spí zhruba 8 hodin denně. Pokud má náš organismus dlouhodobě správně fungovat, je tomu skutečně tak. Proto je potřeba této příjemné činnosti přizpůsobit celé lůžko. Pokud bychom měli trávit 8 hodin denně například v automobilu na služebních cestách, rozhodně budeme přemýšlet o pořízení adekvátně pohodlného a komfortního vozidla. Proč? No právě proto, abychom při 8 hodinách v automobilu nepřijeli na jednání unavení, rozlámaní s ne příliš dobrou náladou.

Stejně by měl každý přemýšlet o svém lůžku. Kvalitní lůžko s přírodní matrací a ortopedickým efektem totiž tělu pomůže během spánku k optimálnímu uvolnění a ráno tak budete vstávat příjemně odpočatí a svěží. A každý z nás ví, že začínat den příjemným probuzením a dobrou náladou je mnohem lepší, nežli vstávat s bolavými zády, bez svěžesti a  náladou pod psa.

Přírodní matrace jsou také vhodné pro alergiky a astmatiky. Alergici a astmatici reagují na alergeny kýcháním, ucpaným nosem či únavou. Proto je pro alergiky velmi důležité vybírat matrace pevně tkané, vzdušné a plně propustné. Přírodní matrace přesně toto nabízejí a jejich přínos umocňují také přirozené antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti. Přírodní kaučuk totiž přirozeně odpuzuje roztoče a podobné mikroby.

Pokud již přírodní matraci vlastníte, doporučujeme v místnosti častěji větrat a udržovat dostatečnou cirkulaci vzduchu, urychlíte tím bezproblémové odpaření vlhkosti, kterou matrace absorbovala během spánku (průměrně 0,3 litru) a pomůžete osvěžit materiály v matraci. Ráno po probuzení proto nechejte ložní prádlo v nohách matrace a alespoň hodinu nezastýlejte přírodní matraci.

Přírodní matrace do postele jsou vhodné jak pro alergiky, tak pro lidi, co trpí kožními onemocněními a atopickým ekzémem.

Z přírodních materiálů se vyrábějí i přírodní matrace pro miminka, neboť jsou přirozeně antialergenní a ortopedické. Kůže novorozence ještě není dokonale vyvinutá a je velice křehká a citlivá, a to v podstatě na všechny látky, s nimiž z vnějšku přichází do kontaktu. Na rozdíl od pokožky dospělého postrádá ochranný kožní film tvořený potem, mazem či kousky odloučených povrchových buněk, a je tak téměř bezbranná vůči škodlivým vlivům životního prostředí, bakteriím a plísním.

Přírodní matrace tak poskytují nejen miminkům,ale i dětem a dospělým, dokonalé přírodní prostředí, které je během spánku ochrání a podpoří jejich zdravý vývoj a životní styl.