Bavlník bylinný (Bavlna)

Přírodní matrace - bavlník bylinný

Bavlna jako materiál při výrobě přírodních matrací je neocenitelná pro její pevnost v tahu a ohebnost, přičemž zůstává zároveň pružná a vzdušná. Bavlna má dobré termoregulační vlastnosti.

Výroba

Bavlna je přírodní materiál, který je produkován rostlinou Bavlník bylinný [Gossypium Herbaceum]. Je složena s téměř čisté celulózy a jedná se o celosvětově nejrozšířenější přírodní vlákno. Surová bavlna se sbírá a následně se zpracovává do roun, přičemž patřičnou výrobní technologií se získává zpevněná vlákenná směs. Pro naše výrobky používáme mechanicky vázanou netkanou bavlnu ve formě bavlněného rouna o různých tloušťkách, která je vyráběna ve formě recyklátu. Recyklát se skládá ze směsi recyklovaných přírodních bavlněných vláken. Takto vyrobené bavlněné netkané rouno je přírodně rozložitelné a velmi šetrné k životnímu prostředí.

Bavlnu také využíváme ve formě bio-organického rouna, tkané látky, v úpletech a v bavlněných nitích.

Vlastnosti

Bavlna jako materiál je neocenitelná pro pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružnáa vzdušná. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost v přijímání a následném odpaření vlhkosti.

Další skvělou vlastností bavlny jsou její termoregulační vlastnosti. V létě tedy bude pocitově tělo ochlazovat a v zimě se naopak ohřeje na teplotu lidského těla a tu udrží, pocitově tak bude příjemně hřát.

Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro lidi s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže.

Zajímavosti

Bavlna je často nazývána "bílým zlatem".

Obchodování s bavlnou položilo základy moderním komoditním burzám.

  • Přírodní matrace - Bavlník bylinný - real