Koňské žíně

Přírodní matrace - koňské žíně

Tento luxusní přírodní materiál je neuvěřitelně lehký a přitom vysoce kvalitní. Koňské žíně se do matrací používají z důvodu velké pružnosti a velmi dobrých termoregulačních vlastností.

Výroba

Koňské žíně se vyrábějí z koňských ocasů a hřívy. Při získávání tohoto materiálu kůň v žádném případě nepřichází ke zdravotní újmě či zranění. Koňské žíně jsou 100% reprodukovatelné. V matracářství se koňské žíně používají ve formě rouna, přičemž se využívá technologie vpichování do netkané textílie nebo jutoviny.

Vlastnosti

Tento luxusní přírodní materiál je neuvěřitelně lehký a přitom vysoce kvalitní. Koňské žíně se do matrací používají pro jejich velkou pružnost a velmi dobré termoregulační vlastnosti.

Koňské žíně perfektně odvádějí vlhkost a zvláště pot, neboť mají výborné hygroskopické vlastnosti, díky kterým dokáží pojmout vlhkost až do 25% vlastní hmotnosti a přesto zůstat suché. Jádro v matraci z koňských žíní se vyznačuje velmi dlouhou životností.

Koňské žíně mají také výborné antiseptické účinky, díky kterým ničí všechny případné choroboplodné zárodky. V kombinaci s přírodním kaučukem, který je přirozeně antibakteriální a antimikrobiální (odpuzuje bakterie a mikroby) dělají přírodní matrace z vašeho lůžka neuvěřitelně přívětivé prostředí pro vaše tělo.

Přírodní matrace s obsahem koňských žíní jsou jedny z nejluxusnějších matrací, které lze pořídit.

Zajímavosti

Člověk při spánku ztrácí až 1 litr potu (běžně 0,3 litru).

Někteří homeopati tvrdí, že koňské žíně odklánějí geopatogenní zóny.

  • Přírodní matrace - koňské žíně do matrací