Ovčí vlna

Přírodní matrace - ovčí vlna

Ovčí vlna má výborné hřejivé a termoregulační vlastnosti. V přírodních matracích se využívá ve formě rouna. V ložních doplňcích potom volně ložená.

Výroba

Vlna je 100% přírodní materiál z kategorie chlupů, který se získává stříháním ovce domácí. Stříhání ovcí je proces, při kterém zvíře nijak netrpí. Vlna je 100% reprodukovatelná. Vlna pro matracářské využití se zpracovává mykáním na mykanou přízi, která se pak dále mechanicky propichuje jehlami, aby vzniklo rouno s potřebnými vlastnostmi.
Nejlepší vlna se tvoří na hrudi a bocích ovcí.

Vlastnosti

Ovčí vlna má řadu užitečných vlastností a jejich kombinace v jediném textilním vlákně je zcela unikátní: termoregulační schopnost, prodyšnost, schopnost odvádět pot, má antibakteriální účinky, chrání před UV zářením, je elastické a hypoalergenní.

Matrace z vlny mají velké izolační a dehydratační schopnosti. Ovčí vlna kromě termo-izolace dokáže pojmout a odpařit několikanásobně více vlhkosti než klasická bavlna. V létě nám vlna pomůže vytvořit pro naše tělo ideální prostředí - chladí. V zimě pak dobře izoluje a hřeje.

Zajímavosti

Vlnu používali Egypťané i Babylóňané už před 3000 lety. Dlouhou dobu si v praktickém využití držela ovčí vlna v Evropě prvenství před bavlnou.