Přírodní kaučuk

Přírodní matrace - přírodní kaučuk

Tento významný přírodní materiál je přirozeně hypoalergenní, antimikrobiální a antibakteriální, což jsou vlastnosti ocenitelné hlavně alergiky a lidmi trpícími kožními ekzémy.

Výroba

Přírodní kaučuk nazývaný také přírodní latex pochází z Kaučukovníku brazilského (Havea Brasiliensis). Sběr probíhá nařezáváním této rostliny s ponecháním nádoby připevněné ke kmeni, do které se nechává vytékat míza rostliny. Takto získaný surový tekutý materiál se nadále zpracovává stabilizací buď pomocí dalších příměsí a následné tepelné úpravy. Ty nejkvalitnější materiály používaná v matracářství se získávájí "pečením" surové mízy. Takto kvalitní produkty jsou velmi nestabilní a velice náchylné na UV záření.

Vlastnosti

Tento významný přírodní materiál je přirozeně hypoalergenní, antimikrobiální a antibakteriální, což jsou vlastnosti ocenitelné hlavně alergiky a lidmi trpícími kožními exémy. Přírodní kaučuk použitý v našich matracích ve formě desek o různých tloušťkách je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura latexového jádra v matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a latexové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace.

Zajímavosti

Výzkumy a studie prokázaly, že latex je o 250% odolnější proti roztočům než jakýkoli jiný materiál.
Matrace do postele z latexu eliminuje plísně a omezuje tvorbu roztočů.

  • Přírodní matrace - přírodní kaučuk do matrací
  • Přírodní matrace - přírodní kaučuk do polštářů