Přírodní kaučuk

Přírodní matrace - přírodní kaučuk

Tento významný přírodní materiál je přirozeně hypoalergenní, antimikrobiální a antibakteriální, což jsou vlastnosti ocenitelné hlavně alergiky a lidmi trpícími kožními ekzémy.

Výroba

Přírodní kaučuk nazývaný také přírodní latex pochází z Kaučukovníku brazilského (Havea Brasiliensis). Sběr probíhá nařezáváním této rostliny s ponecháním nádoby připevněné ke kmeni, do které se nechává vytékat míza rostliny. Takto získaný surový tekutý materiál se nadále zpracovává stabilizací buď pomocí dalších příměsí a následné tepelné úpravy. Ty nejkvalitnější materiály používaná v matracářství se získávájí "pečením" surové mízy. Takto kvalitní produkty jsou velmi nestabilní a velice náchylné na UV záření.

Vlastnosti

Tento významný přírodní materiál je přirozeně hypoalergenní, antimikrobiální a antibakteriální, což jsou vlastnosti ocenitelné hlavně alergiky a lidmi trpícími kožními exémy. Přírodní kaučuk použitý v našich matracích ve formě desek o různých tloušťkách je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura přírodního kaučuku v matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a takové jádro přírodní matrace tím pádem nevlhne a udržuje matraci suchou a propustnou pro vodní páry.

Zajímavosti

Přírodní matrace s obsahem přírodního kaučuku zabraňuje vzniku plísní a přirozeně odpuzuje roztoče a jiné mikroby.

Proti syntetickým latexovým náhražkám, které mohou chemicky zapáchat, voní přírodní kaučuk jemnou nasládlou mléčnou vůní, která časem vyprchá. Taková vůně svědčí o jeho čerstvosti.

  • Přírodní matrace - přírodní kaučuk do matrací
  • Přírodní matrace - přírodní kaučuk do polštářů