Vlna z lamy Alpaka

Srst Lamy Alpaky

Živočišný chlup Alpaky přenáší své přirozené vlastnosti, kterými jsou hypoalergenní vlastnosti, vysoká měkkost, výborná vzdušnost...

Výroba

Lama Alpaka je druh velblouda. Srst Alpaky se stříhá jednou za dva roky a vlákno měří 15 až 26 mikronů, není příliš kadeřavé, je měkké na omak, s hedvábným leskem. Příze se vyrábí ze směsi 60% vlny Alpaky a ze 40% ovčí vlny.

Vlastnosti

Živočišný chlup Alpaky přenáší své přirozené vlastnosti, kterými jsou hypoalergenní vlastnosti, vysoká měkkost, výborná vzdušnost umožňující dostatečnou cirkulaci vzduchu, termoregulační schopnosti a lehká váha, do rouna či příze, jakožto produktu použitelného pro výrobu matrací. Všechny tyto vlastnosti jsou v matracářství velmi ceněné. I přes vysokou pořizovací cenu jsme do svých produktů sehnali dodavatele této úžasné suroviny, který jí získává zvláště šetrným způsobem od zvířat z Jižní Ameriky.

Zajímavosti

V Bolívii a Peru se chová asi 350 000 kusů lam Alpaka. Výrobky z této příze se prodávají za dvojnásobnou cenu oproti porovnatelným produktům z čisté merinové vlny.