Taštičkové pružiny

Taštičkové pružiny

Taštičkové pružiny jsou moderní konstrukční prvek pro výrobu přírodních matrací. V přírodních matracích se používají především pro jejich vysokou nosnost.

Výroba

Taštičkové pružiny jsou moderní konstrukční prvek pro výrobu nábytku a zejména matrací vyšší kvality. Základ tvoří tzv. bonnellová pružina stlačená do taštičky z netkané textilie. Čím víc je takových taštiček, tím lépe se matrace přizpůsobuje tělu. Pružiny v těchto matracích jsou vyráběny z tenčího drátu, a proto jsou i měkčí. V přírodních matracích se taštičkové pružiny využívají v jádru matrace.

Vlastnosti

Počet taštičkových pružin by měl být udávaný u každé matrace tohoto typu. Při počtu pružin 256 ks/m2 už můžeme hovořit o velmi dobrých ortopedických vlastnostech matrace. Například pro matraci o rozměrech 200 cm na 100 cm má při počtu 256 ks/m2 počet pružin cca. 480 ks. Ani zde však nesmíme zapomenout, že ortopedický efekt taštičkového jádra se projeví nejvýrazněji s vrstvou kokosové, latexové nebo kombinací obou desek. Zatím nepřekonatelnými vlastnostmi taštičkových matrací je jejich pružnost, vzdušnost a trvanlivost.

Zajímavosti

Předsudky některých lidí vůči pružinovým matracím z důvodu vrzání nebo rezivění jsou neopodstatněné a u kvalitních značkových matrací jsou vyloučeny.
Kombinace taštičkového jádra a latexové, nebo kokosové vrstvy je proto považována za nejlepší řešení při výběru matrace.