Technické konopí

Přírodní matrace - technické konopí

Technické konopí je 100% přírodní materiál, který se vyznačuje velmi dobrou odolností proti vodě a hnilobě. V přírodních matracích se využívá dnes už jen zřídka.

Výroba

Konopí se vyznačuje příznivými růstovými vlastnostmi (štíhlý nevětvený stonek) a téměř nulovým obsahem psychoaktivní látky THC. Ze stonku se po zpracování bez chemické úpravy namáčením a třením získávají vlákna, která se spřádají a vzniká materiál pevný a odolný proti vlhkosti a hnilobě.

Vlastnosti

Technické konopí je 100% přírodní materiál, který se vyznačuje velmi dobrou odolností proti vodě a hnilobě. Materiál používaný v matracářství je velmi pevný a tuhý. Technické konopí se používá buď ve formě filcu, jako ochraná vrstva, nebo ve formě desek, jako funkční vrstva matrace. Pro alergiky trpícími alergií na zvířecí chlupy je konopné jádro uprostřed matrace/futonu obzvláště vhodný čistě přírodní, šetrný a ekologický materiál.

Zajímavosti

Technické konopí je potomek kulturní rostliny s názvem Konopí seté (Cannabis sativa L.), kterou člověk kultivuje od starověku.
Tělo člověka spícího na matraci s konopným jádrem udržuje šlachy a kosti v uvolnění ne však v ochablosti, proto člověk vstane rychleji a cítí se čerstvě a bystře.