Ječmínek (měkké provedení)

Dětská přírodní matrace JEČMÍNEK v měkkém provedení
  • Dětská přírodní matrace Ječmínek
  • Dětská přírodní matrace Ječmínek v pratelném potahu

Dětská přírodní matrace JEČMÍNEK v měkkém provedení je určena pro děti do 4 let nebo hmotnosti do 20 kg. Matrace neobsahuje ortopedickou vrstvu, proto je určena pro malé děti. Matrace je vyrobena ze 100% bavlny a bavlněného rouna.

Tato dětská přírodní matrace v měkkém provedení je prodyšná, přirozeně antibakteriální, antimikrobiální (nedrží se v ní roztoči) a hypoalergenní. Je tedy vhodná pro alergiky a děti trpící dermatologickými obtížemi.

Matraci je možné doplnit o svrchní přírodní topper, který matraci ochrání proti znečištění a fyzickému poškození a prodlouží tak její životnost. Jsme jediní, kdo v ČR vyrábí přírodní toppery z přírodních materiálů. Můžete tak lůžko svého potomka doplnit o přírodní výrobek a nevnášet do lůžka polyesterové nebo polyuretanové produkty.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Jádronetkané bavlněné rouno
Obal100% bavlna
Hygienická zátěž3 roky
Výška matrace10 cm
Hmotnostcca 8 kg (základní rozměr matrace)
Nosnostdo 20 kg
Vyráběné rozměryjakékoliv na přání
Tuhostměkká
Přednostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, dětská, česká
Cena (s DPH)od 7.500 Kč za rozměr 60x120cm

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Dětská přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro děti s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

JAK MATRACE ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno dětská přírodní futonová matrace získala podle bájného krále z českých pověstí. Ječmínek se dle pověsti narodil v poli ječmene, kde se jeho matka snažila skrýt před manželem, knížetem z Chropyně, který jí chtěl popravit.

Když před manželem prchala, schovala se právě v poli s ječmenem, a tím se jí podařilo utéci manželovi a porodit dítě. V poli ji našli lidé ze vsi i s nově narozeným dítkem, vzali je s sebou do vsi a dítko, které bylo chlapcem, dostalo jméno podle místa, kde přišlo na svět, tedy JEČMÍNEK.

Když král zjistil informace o své ženě, nechal ji i se synem odvézt na neznámé místo. V průběhu času, obměkčen výčitky svědomí, poslal král pro svou rodinu, ale vojáci se vrátili s prázdnou. Král se jal hledat svou rodinu. Při prohledávání celé Moravy, narazili jen na poustevníka, jehož se tázali, kde královu rodinu naleznou. Poustevník však vyřkl věštbu, která se zapsala do českých bájí: „Pro své hříchy a viny nejsi hoden své ušlechtilé manželky a svého syna. Ten napraví, co jsi pokazil. Jako ty jsi zkázou moravské země, bude on jejím požehnáním a spásou. Ty ho nenajdeš a neuvidíš. Zjeví se a přijde, až země moravská na tom bude nejhůře.“

Když král zesnul, lidé čekali na Ječmínkův návrat, minula léta a staletí a pověst o králi Ječmínkovi přešla v legendu. A tak, jako v Blaníku čekají rytíři v čele se svatým Václavem, až zemi České bude nejhůře, tak král Ječmínek bdí nad Moravou a čeká, až té bude nejhůře.