Péřové ložní doplňky

Péřové ložní doplňky

Dodavatelem přírodních péřových doplňků pro nás a naše zákazníky je rakouská společnost KAUFFMANN, která je jedním z předních výrobců těchto luxusních ložních doplňků.

ROZDÍL MEZI KLASICKÝM PEŘÍM A PRACHOVÝM PEŘÍM V LŮŽKOVINÁCH

Klasické peří, pokud se používá jako výplň lůžkovin, je peřím z vodního ptactva chovaného v zajetí (husy, kačeny). Peří jako výplň lůžkovin není nikterak komfortní, neboť přes povlakovinu (sypek) ucítíte tvrdé části, které mají vyšší váhu, menší výhřevnost a hůře odvádějí vlhkost.

- vyšší hmotnost

- menší výhřevnost

- vyšší objem

- horší termoregulace

+ nižší cena

Prachové peří je pouze malá spodní část z krycího peří ptactva, která svým vzhledem připomíná sněhovou vločku. Prachové peří chrání ptáky proti prochladnutí. Prachové peří je velmi jemné, lehké a pružné.

+ nízká hmotnost (1 milion prachových peříček váží cca 1kg)

+ vysoká objemnost (má schopnost v nepatrném množství vytvořit vysoký objem)

+ stabilní teplota (prachové peří dokáže zadržet mnoho vzduchu, který izoluje a „drží teplo“)

+ odvod vlhkosti (tělo vyloučí za noc až 0,3 litru vlhkosti, prachové peří vlhkost váže na sebe a odvádí ji do místnosti)

+ praní v pračce (peřina do 500 g v pračce, nad 500 g v bubnech na 7,5 kg, na 60°C s pracím práškem na vlnu)

+ ideální termoregulace

- vyšší cena

Kajčí peří

Kajčí peří je velice vzácný druh peří, které se získává ručním sběrem z hnízd Kajky divoké. Ruční sběr probíhá pomocí horolezeckých technik, neboť Kajky mořská hnízní na úskalích v blízkosti moře, kde je chráněna proti predátorům. Množství peří, které lze takto sbírat je velmi přísně regulováno, aby nedošlo k úplnemu vybrání hnízd, která by tím ztratila termo-izolační vlastnosti a byla by ohrožena mláďata Kajky mořské.

Díky drsnému islandskému počasí má peří Kajky unikátní termo-izolační vlastnosti a proto je tím nejlepším, co si můžete dopřát ve svém lůžku.

V naší nabídce naleznete především přírodní péřové doplňky od rakouského výrobce KAUFFMANN. Tohoto výrobce jsme si vybrali jako dvorního dodavatele přírodních péřových doplňků především proto, že firma Kauffmann používá ve svých výrobcích jen vzrostlé prachové peří, které zaručuje dlouhou životnost výrobků.

Firma KAUFFMANN používá velice kvalitní povlakovinu (sypek) a protialergenní úpravu peří. Výsledné produkty jsou proto vhodné i pro lidi trpící silnou alergií na peří a prach. Kvalitní hustá sypkovina totiž zabraňuje nadměrnému prášení a uživatel si tak může vychutnat pouze měkkost a hřejivost peří bez vedlejších alergických reakcí.

V kombinaci s našimi přírodními matracemi s obsahem přírodního kaučuku a kokosu získáte luxusní ortopedické lůžko s antibakteriálními a antimikrobiálními vlastnostmi, ve kterém se nedrží roztoči a jiní mikrobi.