Ječmínek (tuhé provedení)

Dětská přírodní matrace JEČMÍNEK v tuhém provedení
  • Dětská přírodní matrace Ječmínek tuhá
  • Dětská přírodní matrace Ječmínek tuhá v potahu

Tato dětská přírodní matrace je určená pro děti do 10 let nebo hmotnosti do 30kg. Matrace je vyrobena ze 100% bavlny, bavlněného rouna, přírodního kaučuku a vzduchem vrstveného kokosu. Matrace má výborné ortopedické vlastnosti.

Oproti měkké a střední variantě matrace Ječmínek má tato matrace velmi dobré ortopedické vlastnosti (myšleno vždy pro konkrétní věkovou a váhovou třídu), které v matraci zajišťuje jádro z přírodního kaučuku a vzduchem vrstveného kokosu.

Tato dětská přírodní matrace je prodyšná, přirozeně antibakteriální, přirozeně antimikrobiální (nedrží se v ní roztoči), ortopedická (má vyšší ortopedickou třídu) a je hypoalergenní. Matrace je výbornou volbou pro děti trpící dermatologickými obtížemi jako je například atopický ekzém, a také pro děti s alergiemi.

Matraci lze také nadstandardně ochránit proti znečištění a fyzickému poškození pomocí našeho přírodního topperu. Tento topper nebude degradovat kvalitní přírodní materiály v matraci, jako například při použití topperu polyesterového nebo nepropustného polyuretanového.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Jádropřírodní kaučuk, vzduchem vrstvený kokos
Obal100% bavlna
Hygienická zátěž3 roky
Výška matrace10 cm
Hmotnostcca 12 kg (základní rozměr matrace)
Nosnostdo 30 kg
Vyráběné rozměryjakékoliv na přání
Tuhosttuhé provedení
Hlavní vlastnostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, ortopedická, přírodní, zdravá
Cena (s DPH)od 8.500 Kč za rozměr 60x120cm

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Dětská přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro děti s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Přírodní kaučuk použitý v této dětské přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v dětské přírodní matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [více o přírodním kaučuku]

Kokos dodává dětské přírodní matraci pružnos, vzdušnost a přirozené ortopedické vlastnosti. Díky svému přírodnímu charakteru je kokos vhodný pro výrobu matrací pro alergiky, neboť není živnou půdou pro roztoče a nedrží se v nich vlhkost. Je přirozeně antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. Kokosové vlákno je přírodním materiálem, který je odpadem při zpracování kokosových ořechů pro potravinářské účely. [více o kokosu]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

JAK MATRACE ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno dětská přírodní futonová matrace získala podle bájného krále z českých pověstí. Ječmínek se dle pověsti narodil v poli ječmene, kde se jeho matka snažila skrýt před manželem, knížetem z Chropyně, který jí chtěl popravit.

Když před manželem prchala, schovala se právě v poli s ječmenem, a tím se jí podařilo utéci manželovi a porodit dítě. V poli ji našli lidé ze vsi i s nově narozeným dítkem, lidé je vzali do vsi a dítko, které bylo chlapcem, dostalo jméno podle místa, kde přišlo na svět, tedy JEČMÍNEK.

Když král zjistil informace o své ženě, nechal ji i se synem odvézt na neznámé místo. V průběhu času, obměkčen výčitky svědomí, poslal král pro svou rodinu, ale vojáci se vrátili s prázdnou. Král se jal hledat svou rodinu. Při prohledávání celé Moravy, narazili jen na poustevníka, jehož se tázali, kde královu rodinu naleznou. Poustevník však vyřkl věštbu, která se zapsala do českých bájí: „Pro své hříchy a viny nejsi hoden své ušlechtilé manželky a svého syna. Ten napraví, co jsi pokazil. Jako ty jsi zkázou moravské země, bude on jejím požehnáním a spásou. Ty ho nenajdeš a neuvidíš. Zjeví se a přijde, až země moravská na tom bude nejhůře.“

Když král zesnul, lidé čekali na Ječmínkův návrat, minula léta a staletí a pověst o králi Ječmínkovi přešla v legendu. A tak, jako v Blaníku čekají rytíři v čele se svatým Václavem, až zemi České bude nejhůře, tak král Ječmínek bdí nad Moravou a čeká, až té bude nejhůře.