Devana (tuhé provedení)

Kožená přírodní matrace DEVANA v tuhém provedení
  • Kožená ortopedická matrace DEVANA - detail (české matrace)
  • Kožená přírodní matrace DEVANA - detail s plédem (české matrace)
  • Kožená přírodní matrace DEVANA - detail knoflík (české matrace)
  • Kožená ortopedická přírodní matrace DEVANA v interiéru (české matrace)

Kožená přírodní matrace DEVANA je obdobou matrace MOKOŠE s potahem vyrobeným z kvalitní usně. Primárně používáme usně z divoké zvěře, jako je třeba jelen. Tato jedinečná přírodní matrace má nosnost do 115kg. Matrace poskytuje výbornou ortopedickou oporu tělu během spánku. Kožená přírodní matrace je vhodná pro všechny uživatele.

Přírodní matrace DEVANA v měkkém provedení je prodyšná, antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. Je tedy vhodná pro alergiky, astmatiky a osoby trpící dermatologickými obtížemi jako je například atopický ekzém a zvýšená citlivost na syntetické materiály.

Jedná se o přírodní matraci pro dospělé osoby, a její životnost lze prodloužit pomocí svrchního přírodního topperu, který přírodní matraci chrání před znečištěním a fyzickým poškozením z vrchní strany. Ochranný topper není pratelný, ale lze jej čistit suchými pracími prostředky nego ve specializovaných čistírných. Přírodní ochranný topper nedegraduje přírodní charakter lůžka, jako například topper polyuretanový nebo polyesterový.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Jádrotaštičkové pružiny
Obal100% přírodní useň z jelena
Živočišný chlupkoňské žíně (standard) / ovčí vlna / velbloudí vlna
Organická biobavlnanení - na přání lze použít bio bavlněná výplň
Hygienická zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška matrace24 cm
Hmotnostcca 30 kg (základní rozměr matrace)
Nosnostdo 115 kg
Vyráběné rozměryjakékoliv na přání
Tuhosttuhé provedení
Přednostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, česká
Cena (s DPH)od 86.600,- Kč za rozměr 70x200cm

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro lidi s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Přírodní kaučuk použitý v této přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v přírodní matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [více o přírodním kaučuku]

Kokos dodává přírodní matraci pružnost, vzdušnost a přirozené ortopedické vlastnosti. Díky svému přírodnímu charakteru je kokos vhodný pro výrobu matrací pro alergiky, neboť není živnou půdou pro roztoče a nedrží se v nich vlhkost. Je přirozeně antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. Kokosové vlákno je přírodním materiálem, který je odpadem při zpracování kokosových ořechů pro potravinářské účely. [více o kokosu]

Useň z jelena je u této přírodní matrace použita jako potahový materiál. Perfektně přijímá tělesnou vlhkost alezároveň se může uzavřít proti přílišné vlhkosti. Na dotek je teplá, drsná amá charakteristickou vůni.Každá useň je jedinečná a originální, a proto při pořízení takéto kožené přírodní matrace získáte skutečně funkční a jedinečný produkt.

Koňská žíně zajišťuje v matraci výborné termoregulační vlastnosti, tedy v létě příjemně chladí a udržuje teplotu lidského těla a v zimě příjemně hřeje. Koňské žíně také zajišťují cirkulaci tělesné vlhkosti do matrace a z matrace. Specialisté na alternativní medicínu dokonce tvrdí, že koňské žíně odklánějí geopatogenní zóny. Pokud uvažujete o matraci z koňských žíní, doporučujeme napsat si k nám o vzorek, abyste zjistili, zda na žíně nejste alergičtí. [více o koňských žíních]

JAK MATRACE ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno dostala tato luxusní kožená přírodní matrace po podle slovanské bohyně lesů, lovu a divokých zvířat.

Devana je často nazývána "Matkou lesů". Je božskou partnerkou slovanského boha Velese, se kterým má syna Jarila, který je bohem války, zloby, sexuality a plodnosti. Devana bývá často vyobrazena jako mladá a silná žena vyzbrojená mečem a lukem. Často je na vyobrazeních také obklopena posvátnou zvěří.

K Devaně se váže také jarní rituál zvaný "vrbopuc", který je naplňován každé jaro koupelí v řece.