Teta (středně tuhé provedení)

Standardní přírodní matrace TETA středně tuhá
  • Přírodní matrace Klárka
  • Přírodní matrace v přírodě
  • Přírodní matrace knoflík
  • Přírodní matrace šití

Přírodní matrace určená pro děti a dorostence s celkovou nosností do 50kg. Díky svému složení je matrace vhodná pro alergiky a astmatiky. Matrace poskytuje oproti měkké verzi zvýšenou ortopedickou oporu.

Přírodní matrace TETA ve středně tuhém provedení je přirozeně prodyšná, antibakteriální, antimikrobiální (nedrží se v ní roztoči) a hypoalergenní. Je tedy vhodná pro alergiky a osoby trpící dermatologickými obtížemi jako je například atopický ekzém a citlivost na materiály.

Přírodní matraci je možné doplnit o svrchní přírodní topper, který plní ochrannou funkci a prodlužuje životnost matrace. Společnost České Matrace s.r.o. jako jediná v ČR vyrábí přírodní toppery. Topper má omezenou životnost a není pratelný, ale jeho použitím nedochází k degradaci přírodního lůžky, jako například u topperů polyuretanových nebo polyesterových.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Jádropřírodní kaučuk, vzduchem vrstvený kokos
Obal100% bavlna
Živočišný chlupnení - na přání lze doplnit
Oraganická biobavlnanení - na přání lze použít bio bavlněná výplň
Hygienická zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška matrace17 cm
Hmotnostcca 20 kg (základní rozměr matrace)
Nosnostdo 50 kg
Vyráběné rozměryjakékoliv na přání
Tuhoststředně tuhé provedení
Přednostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, česká
Cena (s DPH)od 19.900 Kč za rozměr 70x200cm

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro lidi s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

Kokos dodává přírodní matraci pružnos, vzdušnost a přirozené ortopedické vlastnosti. Díky svému přírodnímu charakteru je kokos vhodný pro výrobu matrací pro alergiky, neboť není živnou půdou pro roztoče a nedrží se v nich vlhkost. Je přirozeně antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. Kokosové vlákno je přírodním materiálem, který je odpadem při zpracování okosových ořechů pro potravinářské účely. [více o kokosu]

Přírodní kaučuk použitý v této přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v přírodní matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [více o přírodním kaučuku]

JAK MATRACE ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno dostala přírodní matrace podle bájné sestry kněžny Libuše. TETA (Tethka) byla dle pověstí prostřední dcerou vojvody Kroka.

Teta měla být pohanskou kněžkou (čarodějnicí),učitelkou staroslovanských kultů. Měla sídlit na hradě Tetín, který nalezneme poblíž Karlštejna, „na vrcholu strmé skály u řeky Mže (nyní Berounky)“.

Uměla prý mluvit s duchy a údajně zavedla "pověrečnou nauku" a učila "modloslužebným řádům".