Libuše (měkké provedení)

Honosná přírodní matrace LIBUŠE v měkkém provedení
  • Přírodní matrace Libuše v přírodě
  • přírodní matrace Libuše šití
  • přírodní matrace Libuše Klárka
  • Přírodní matrace Libuše knoflík

Honosná přírodní matrace určená pro osoby s větší tělesnou hmotností, alergiky, astmatiky a osoby s kožními onemocněními. Matrace je svou konstrukcí určena pro zatížení do 110 kg.

Přírodní matrace LIBUŠE v měkkém provedení je prodyšná, antibakteriální, antimikrobiální, ortopedická a hypoalergenní. Je vhodná pro alergiky, astmatiky a osoby trpící dermatologickými obtížemi jako je například atopický ekzém a zvýšená citlivost na syntetické materiály. Matrace je celá složena z přírodních materiálů bez pružin.

Matraci lze doplnit o svrchní přírodní topper, který matraci chrání před znečištěním a fyzickým poškozením z vrchní strany. Jsme jediní, kdo v ČR vyrábí přírodní toppery z přírodních materiálů. Topper má omezenou životnost a není pratelný, ale nedegraduje přírodní lůžko, jako například topper polyuretanový nebo polyesterový.

Pokud si chcete dopřát maximální luxus a zvýšenou termoregulaci, připadat si, že spíte na obláčku a přesto neubrat ze svých požadavků na zdravé spaní, lze matraci nadstandardně doplnit o svrchní podložku (čabraku).

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Jádropřírodní kaučuk, vzduchem vrstvený kokos
Obal100% bavlna
Živočišný chlupkoňské žíně (standard) / ovčí vlna / velbloudí vlna
Organická biobavlnanení - na přání lze použít bio bavlněná výplň
Hygienická zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška matrace30 cm
Hmotnostcca 40 kg (základní rozměr matrace)
Nosnostdo 110 kg
Vyráběné rozměryjakékoliv na přání
Tuhostměkké provedení
Přednostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, česká
Cena (s DPH)od 60.200,- Kč za rozměr 70x200cm

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro lidi s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

Přírodní kaučuk použitý v této přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v přírodní matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [více o přírodním kaučuku]

Kokos dodává přírodní matraci pružnost, vzdušnost a přirozené ortopedické vlastnosti. Díky svému přírodnímu charakteru je kokos vhodný pro výrobu matrací pro alergiky, neboť není živnou půdou pro roztoče a nedrží se v nich vlhkost. Je přirozeně antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. Kokosové vlákno je přírodním materiálem, který je odpadem při zpracování kokosových ořechů pro potravinářské účely. [více o kokosu]

Koňská žíně zajišťuje v matraci výborné termoregulační vlastnosti, tedy v létě příjemně chladí a udržuje teplotu lidského těla a v zimě přijemně hřeje. Koňské žíně také zajišťují cirkulaci tělesné vlhkosti do matrace a z matrace. Specialisté na alternativní medicínu dokonce tvrdí, že koňské žíně odklánějí geopatogenní zóny. Pokud uvažujete o matraci z koňských žíní, doporučujeme napsat si k nám o vzorek, abyste zjistili, zda na žíně nejste alergičtí. [více o koňských žíních]

JAK MATRACE ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno dostala přírodní matrace podle bájné české kněžny Libuše. Libuše je mýtická pramáti českého panovnického rodu Přemyslovců. Byla to dcera vojvody Kroka, manželka Přemysla Oráče, zakladatele panovnického rodu Přemyslovců.

Libuše zastávala roli veřejného soudce. Když jednou soudila spor, ve kterém dva sousedé vedli při o pozemky, rozsoudila spor po právu, přičemž ten, který soud prohrál, odsoudil vládu ženy a požadoval, aby spor řešil muž. Tehdy Libuše vyřkla své proroctví, když prozradila vladykům, kde najdou svého nového knížete, jejího budoucího manžela a ochránce země Přemysla Oráče. Jak vladykům přesně popsala místo nedaleko vsi Stadice, kde oře velmi rozvážný muž, vladykové vyrazili a onoho muže přivedli.

Později Libuše s Přemyslem vešli ve svazek manželský a měli tři syny, Nezamysla, Radobýla a Lidomíra.

Nejznámější věštbou kněžny Libuše je asi ta, ve které předpovídá lidu slávu velikému městu, kde naleznou místo na kterém postavit hrad. Na její radu pak lid pojmenoval město PRAHA. Předpovídala také spoustu válek a strádání lidu. Proto jednou ponořila do Vltavy zlatou kolébku svého syna. Až se prý kolébka jednou vynoří, nastanou pro zemi českou lepší časy.

Když Libuše zesnula, ženy z její družiny zjistily, že bez Libuše nemají takovou vážnost před muži, a tak se vzbouřily. Celou akci vedla Vlasta. Dívek a žen přibývalo až si nakonec postavily hrad Děvín, odkud útočily na muže. Muži z nich měli zprvu legraci, ale když situace dospěla až tak daleko, že ženy na svém hradě umučily Ctirada, vytáhli muži proti nim do rozhodující bitvy. Vlasta horlivá po rychlém vítězství se vrhla dopředu mezi muže, avšak její družina jí nestačila, a tak padla Vlasta a po ní celá její družina. Hrad byl rozmetán a Přemysl vládl dál bez ženy.