Teta (měkké provedení)

Standardní přírodní matrace TETA měkká
  • Přírodní matrace šití
  • Přírodní matrace v přírodě
  • Přírodní matrace bočnice
  • Přírodní matrace knoflík

Matrace TETA v měkkém provedení je určená pro větší děti a dorostence s celkovou hmotností do 50kg. Matrace poskytuje základní ortopedickou oporu, čímž je omezena její nosnost a použitelnost. Matrace je vhodná pro alergiky, astmatiky a osoby s dermatologickými obtížemi.

Přírodní matrace TETA v měkkém provedení je prodyšná, antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. Je tedy vhodná pro alergiky a osoby trpící dermatologickými obtížemi jako je například atopický ekzém a citlivost na materiály.

Přírodní matraci je možné nadstandardně doplnit o svrchní přírodní topper, který v kombinaci s matrací plní ochrannou funkci, tedy chrání matraci proti znečištění a fyzickému poškození a prodlužuje tak její životnost. Jsme jediní, kdo v ČR vyrábí přírodní toppery z přírodních materiálů. Topper má omezenou životnost a není pratelný, ale nedegraduje přírodní lůžko, jako například topper polyuretanový nebo polyesterový.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Jádropřírodní kaučuk
Obal100% bavlna
Živočišný chlupnení - na přání lze doplnit (koňské žíně, ovčí vlna, velbloudí vlna)
Organická biobavlnanení - na přání lze použít bio bavlněná výplň
Hygienická zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška matrace17 cm
Hmotnostcca 18 kg (základní rozměr matrace)
Nosnostdo 50 kg
Vyráběné rozměryjakékoliv na přání
Tuhostměkké provedení
Přednostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, česká
Cena (s DPH)od 19.300 Kč

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Dětská přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro děti s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

Přírodní kaučuk použitý v této přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v přírodní matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [více o přírodním kaučuku]

JAK MATRACE ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno dostala přírodní matrace podle bájné sestry kněžny Libuše. TETA (Tethka) byla dle pověstí prostřední dcerou vojvody Kroka.

Teta měla být pohanskou kněžkou (čarodějnicí), učitelkou staroslovanských kultů. Měla sídlit na hradě Tetín, který nalezneme poblíž Karlštejna, „na vrcholu strmé skály u řeky Mže (nyní Berounky)“.

Uměla prý mluvit s duchy a údajně zavedla "pověrečnou nauku" a učila "modloslužebným řádům".