Vesna (tuhé provedení)

Přírodní matrace ve futonovém provedení VESNA

Přírodní matrace Vesna ve futonovém provedení je určená pro běžné užívání osobami s celkovou hmotností do 80 kg. Jedinečné složení přírodních materiálů činí z této přírodní matrace zdravé jádro vašeho lůžka, které je vhodné i pro alergiky, astmatiky a osoby s dermatologickými obtížemi.

Přírodní matrace VESNA ve futonovém provedení a vysoké tuhosti je antibakteriální (odpuzuje roztoče), prodyšná (umožňuje cirkulaci vlhkosti vydané během spánku), hypoalergenní (neobsahuje žádné dráždivé materiály) a ortopedická (pomáhá přirozeně uvolňovat celý pohybový aparát). Při spaní na této matraci se budete cítit lépe odpočatí.

Přírodní matrace ve futonovém provedení má speciálně šité jádro oproti standardní přírodní matraci a její obal tvoří přírodní bavlna v jemně krémovém přírodním odstínu. Potah matrace je nepratelný a je šitý na elektrickém šicím stroji. Takové provedení nám umožňuje nabídnout ekonomickou variantu naší ruční řemeslné práce a přírodní matrace se tak mohou dostat i k zákazníkům s omezeným rozpočtem.

Tuto přírodní matraci ve futonovém provedení lze ochránit proti fyzickému poškození a zněčištění z vrchní strany pomocí svrchního ochranného přírodního topperu, který je nepratelný, ale je složen ze stejně kvalitních přírodních materiálů a jeho použitím tak nebude degradován přírodní charakter vašeho lůžka s přírodní matrací.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Jádropřírodní kaučuk, vzduchem vrstvený kokos
Obal100% bavlna
Živočišný chlupnení - na přání lze doplnit (koňské žíně, ovčí vlna, velbloudí vlna)
Organická biobavlnanení - na přání lze použít bio bavlněná výplň
Hygienická zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška matrace18 cm
Hmotnostcca 23 kg (základní rozměr matrace)
Nosnostdo 80 kg
Vyráběné rozměryjakékoliv na přání
Tuhosttuhé provedení
Přednostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, česká
Cena (s DPH)od 24.800,- Kč za rozměr 70x200cm

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro lidi s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

Přírodní kaučuk použitý v této přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v přírodní matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [více o přírodním kaučuku]

Kokos dodává přírodní matraci pružnost, vzdušnost a přirozené ortopedické vlastnosti. Díky svému přírodnímu charakteru je kokos vhodný pro výrobu matrací pro alergiky, neboť není živnou půdou pro roztoče a nedrží se v nich vlhkost. Je přirozeně antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. Kokosové vlákno je přírodním materiálem, který je odpadem při zpracování kokosových ořechů pro potravinářské účely. [více o kokosu]

JAK MATRACE ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Své jméno dostala tato ekonomická přírodní matrace ve futonovém provedení podle pradávné slovanské bohyně Vesny.

Vesna je věčně dospívající bohyně, mladičká dívka v bílém, stále usměvavá, rozlítaná a mírně potrhlá, skotačící. Bohyni Vesnu lze považovat za patronku dospívajících dívek, které skotačí, dovádí a šíří kolem sebe nakažlivý smích a ještě nakažlivější popěvky, protože ona sama taková je.

Vesna je krásná bohyně jara a jarního slunovratu, na níž oko každého boha rádo spočine. Je bohyní, která zahání zimu, přináší teplo, zeleň a kvítí. Je to jemná, éterická, věčně usměvavá a prozpěvující si bohyně. Její dlouhé vlasy dotváří spolu s rozevlátými bílými šaty dojem éteričnosti a jemnosti. I proto k ní patří jarní křehké kytičky, ještě trochu rozbolavělé od pozdního sněhu a popálené ranní jinovatkou.

U starých Slovanů bývalo zvykem, že jakmile roztál sníh, spěchala lehce oděná bosá děvčata se zpěvem přes vesnici a volala, že jdou naproti Vesně. Od konce vesnice, kde tancovaly, jásaly a poskakovaly, se pak vracely zpět a obcházely jednotlivé domy, kde byly pohoštěny. Vesna přilétala na křídlech jarních ptáků (zejména kukačky) a přinášela první jarní déšť.

První jarní bouřka a jaro začíná, když se bůh Perun (bůh severu, bouřek, úrody a velkých válek) zadívá do Vesniných krásných očí, obejme ji a v tom mu vypadne z ruky jeho kopí. To je první jarní blesk, při kterém zlí duchové prchají a zalézají do svých skrýší. Končí tím období nehostinné zimy, kdy po světě řádila hněvivá sestra Vesny, neplodná Morena. I proto lidé dříve při první jarní bouřce klekaly na zem a líbali ji, přemísťovali nejrůznější předměty od nábytku po hospodářské náčiní nebo zasekávaly sekery před vrata a vyjadřovali tak osvobození od zimy, od zimního spánku. Vesna a první jarní bouřka se pojí také se svátky jara – s Velikonocemi. Velikonoční pomlázka je pak připomínkou blesku a práskání napodobení hřmění. Na jaře a později i v létě se Vesna objevuje také u studánek jako bílá paní zvaná „Velkokočka“. Takovéto studánky mají vodu, jež vrací mládí, krásu a podporuje plodnost.

[Zdroj: webový portál https://www.esoterika.cz/nabozenske-organizace/slovanske-bohyne-bohove]