Přemysl (středně tuhé provedení)

Honosná přírodní matrace PŘEMYSL ve středně tuhém provedení
  • přírodní matrace Přemysl výroba
  • Přírodní matrace Přemysl logo
  • přírodní matrace Přemysl v přírodě
  • Přírodní matrace Přemysl knoflík

Přírodní matrace Přemysl ve středně tuhém provedení je vhodná pro osoby s hmotností do 130 kg. Matrace má velice bytelné jádro z pružin a je vhodná pro alergiky a astmatiky.

Přírodní matrace PŘEMYSL ve středně tuhém provedení je velice prodyšná, antibakteriální, antimikrobiální, ortopedická a hypoalergenní. Je tedy vhodná pro alergiky, astmatiky a osoby trpící dermatologickými obtížemi jako je například atopický ekzém a zvýšená citlivost na syntetické materiály.

Ačkoliv se jedná o matraci pro dospělé osoby, lze její životnost prodloužit pomocí svrchního přírodního topperu, který matraci také ochrání před znečištěním a fyzickým poškozením z vrchní strany. Jsme jediní, kdo v ČR vyrábí přírodní toppery z přírodních materiálů. Topper má omezenou životnost a není pratelný, ale nedegraduje přírodní lůžko, jako například topper polyuretanový nebo polyesterový.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Jádrotaštičkové pružiny
Obal100% bavlna
Živočišný chlupkoňské žíně (standard) / ovčí vlna / velbloudí vlna
Organická biobavlnanení - na přání lze použít bio bavlněná výplň
Hygienická zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška matrace30 cm
Hmotnostcca 38 kg (základní rozměr matrace)
Nosnostdo 130 kg
Vyráběné rozměryjakékoliv na přání
Tuhoststředně tuhé provedení
Přednostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, česká
Cena (s DPH)od 55.800,- Kč za rozměr 70x200cm

POPTAT PRODUKT

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro lidi s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

Přírodní kaučuk použitý v této přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v přírodní matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [více o přírodním kaučuku]

Kokos dodává přírodní matraci pružnost, vzdušnost a přirozené ortopedické vlastnosti. Díky svému přírodnímu charakteru je kokos vhodný pro výrobu matrací pro alergiky, neboť není živnou půdou pro roztoče a nedrží se v nich vlhkost. Je přirozeně antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. Kokosové vlákno je přírodním materiálem, který je odpadem při zpracování kokosových ořechů pro potravinářské účely. [více o kokosu]

Koňská žíně zajišťuje v matraci výborné termoregulační vlastnosti, tedy v létě příjemně chladí a udržuje teplotu lidského těla a v zimě přijemně hřeje. Koňské žíně také zajišťují cirkulaci tělesné vlhkosti do matrace a z matrace. Specialisté na alternativní medicínu dokonce tvrdí, že koňské žíně odklánějí geopatogenní zóny. Pokud uvažujete o matraci z koňských žíní, doporučujeme napsat si k nám o vzorek, abyste zjistili, zda na žíně nejste alergičtí. [více o koňských žíních]

Taštičkové pružiny jsou moderní konstrukční prvek pro výrobu nábytku a zejména matrací vyšší kvality. Základ tvoří tzv. bonnellová pružina stlačená do taštičky z netkané textilie. Čím víc je takových taštiček, tím lépe se matrace přizpůsobuje Vašemu tělu. [více o taštičkových pružinách]

JAK MATRACE ZÍSKALA SVÉ JMÉNO

Přemysl Oráč je legendární postava z českých dějin. Byl to údajný praotec přemyslovských knížat a králů, vládnoucím pozdějším Českému království.

Dle pověsti pro něj kněžna Libuše, vyvěstivše tuto skutečnost, poslala, aby se stal Českým knížetem, aby vlast nebyla bez panovníka. Byl nalezen ve Stadicích, kde oral pole a tam dnes také najdete Přemyslův pomník.

Přemysl (zkráceně také Přemek) je mužské křestní jméno slovanského původu a jeho význam je "promyšlený, či důmyslný". Pro tento význam jsme vybrali právě toto jméno pro naši ručně šitou matraci PŘEMYSL, neboť její složení ve všech variantách tuhosti je důmyslným spojením přírodních materiálů a kovových pružin vyráběných z dolované železné rudy. Tato kombinace přírodních materiálů dává této přírodní matraci jedinečné vlastnosti.