Kazi (tuhé provedení)

Luxusní přírodní matrace KAZI v tuhém provedení
  • přírodní matrace KAZI výroba
  • Luxusní přírodní matrace KAZI s Klárkou
  • Luxusní přírodní matrace KAZI květina
  • Luxusní přírodní matrace KAZI venku

Matrace je určená pro běžné užívání, jedná se o nejprodávanější typ matrace. Při výrobě používáme 100% bavlnu, bavlněné rouno, přírodní kaučuk, koňské žíně a vzduchem vrstvený kokos. Matrace má nosnost do 90 kg.

Přírodní matrace KAZI v tuhém provedení je velice prodyšná, antibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní a ortopedická. Je vhodná pro všechny alergiky, astmatiky a osoby trpící dermatologickými obtížemi jako je například atopický ekzém a zvýšená citlivost na syntetické materiály.

Ačkoliv se jedná o matraci pro dospělé osoby, lze její životnost prodloužit pomocí svrchního přírodního topperu, který matraci také ochrání před znečištěním a fyzickým poškozením z vrchní strany. Jsme jediní, kdo v ČR vyrábí přírodní toppery z přírodních materiálů. Topper má omezenou životnost a není pratelný, ale nedegraduje přírodní lůžko, jako například topper polyuretanový nebo polyesterový.

~ TECHNICKÉ SPECIFIKACE ~

Jádropřírodní kaučuk, vzduchem vrstvený kokos
Obal100% bavlna
Živočišný chlupkoňské žíně (standard) / ovčí vlna / velbloudí vlna
Organická bio bavlnanení - na přání lze použít bio bavlněná výplň
Hygienická zátěž3 roky (neplatí při použití topperu)
Výška matrace20 cm
Hmotnostcca 25 kg (základní rozměr matrace)
Nosnostdo 90 kg
Vyráběné rozměryjakékoliv na přání
Tuhosttuhé provedení
Přednostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, česká

~ ORIENTAČNÍ CENY ~

Rozměr matrace (cm)90x200100x200200x200jiné rozměry
Cena matrace (Kč)36.600,-39.800,-81.400,-dle nacenění
+ Organická Bio bavlna (Kč)+ 4.100,-+ 4.400,-+ 8.800,-dle nacenění
+ Velbloudí vlna (Kč)+ 2.600,-+ 3.000,-+ 6.000,-dle nacenění

Ceny jsou orientační. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na tržní ceně materiálů, i když se snažíme, aby byly co nejaktuálnější a udělali jste si co nejpřesnější představu o ceně. Proto je nejlepší, když požadovaný rozměr matrace poptáte tlačítkem v textu níže a my vám rádi vypracujeme závazný rozpočet na výrobu s aktuálními cenami.

~ MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ ~

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelné pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružné a vzdušné. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro lidi s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [více o bavlně]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně navyšuje.

Přírodní kaučuk použitý v této přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v přírodní matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [více o přírodním kaučuku]

Kokos dodává přírodní matraci pružnost, vzdušnost a přirozené ortopedické vlastnosti. Díky svému přírodnímu charakteru je kokos vhodný pro výrobu matrací pro alergiky, neboť není živnou půdou pro roztoče a nedrží se v nich vlhkost. Je přirozeně antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. Kokosové vlákno je přírodním materiálem, který je odpadem při zpracování kokosových ořechů pro potravinářské účely. [více o kokosu]

Koňská žíně zajišťuje v matraci výborné termoregulační vlastnosti, tedy v létě příjemně chladí a udržuje teplotu lidského těla a v zimě příjemně hřeje. Koňské žíně také zajišťují cirkulaci tělesné vlhkosti do matrace a z matrace. Specialisté na alternativní medicínu dokonce tvrdí, že koňské žíně odklánějí geopatogenní zóny. Pokud uvažujete o matraci z koňských žíní, doporučujeme napsat si k nám o vzorek, abyste zjistili, zda na žíně nejste alergičtí. [více o koňských žíních]

~JAK MATRACE ZÍSKALA SVÉ JMÉNO~

Své jméno dostala tato luxusní přírodní matrace podle bájné sestry kněžny Libuše. Kazi které se také říkalo Káša. Kazi byla dle pověstí nejstarší dcerou prvního soudce kmene Čechů, Kroka.

Kazi měla být pohanskou kněžkou (čarodějnicí) zaobírající se prý bylinkářstvím a měla mít údajně léčitelské schopnosti. Uzdravovala tak nemocné a zraněné.

Kazi znamená v překladu "vznešená". Původně se mělo za to, že Kazi neměla vlastní hrad, později se v kronikách objevuje Kazín, který dnes známe jako skálu nad Berounkou naproti obci Dolní Mokropsy, ale nejvíce pramenů tvrdí, že Kazi byla stejně jako Teta dcerou Kosmasovou (tedy v duchovním smyslu) , který si ji ve svém díle vymyslel.

POPTAT PRODUKT